Trening Funkcjonalny - Instytut Fizjoterapii - Terapia Manualna

ul. Armii Krajowej 14c/2 Wrocław       570 661 615     bpinstytut@gmail.com     Facebook      Kraków Starowiślna 44/1
ul. Armii Krajowej 14c/2 Wrocław       570 661 615     kontakt@bpinstytut.pl
ul. Armii Krajowej 14c/2 Wrocław      570 661 615   kontakt@bpinstytut.pl    Facebook      Kraków Starowiślna 44/1
Przejdź do treści

Trening Funkcjonalny

Oferta

Medyczny trening funkcjonalny we Wrocławiu


Wykonujesz pracę siedzącą, po mieście poruszasz się z reguły samochodem, a jakiekolwiek treningi już dawno odeszły w niepamięć – brzmi znajomo? Taki tryb życia prowadzi znaczna część społeczeństwa. Oprócz złego samopoczucia związanego z brakiem aktywności fizycznej taki stan rzeczy może mieć wiele zdrowotnych konsekwencji. Ból pleców promieniujący do pośladków czy ud to tylko jedna z nich. Na te i wiele więcej dolegliwości pomocne mogą się okazać ćwiczenia wzmacniające kręgosłup oraz mięśnie.

Trening medyczny – centrum fizjoterapeutyczne we Wrocławiu

Wiele ludzi wykonuje wielogodzinną pracę siedzącą, co niezwykle często skutkuje złą postawą, jak również przykurczem mięśni. Odpowiedzią na te problemy jest medyczny trening terapeutyczny (MTT) przeprowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Przeznaczony jest on zarówno dla osób uprawiających sport, jak i powracających do aktywności fizycznej po przerwie spowodowanej kontuzjami. Trening funkcjonalny, w którym możesz wziąć udział we Wrocławiu, sprawdzi się także w leczeniu bólu kręgosłupa czy wad postawy.

Ćwiczenia wzmacniające kręgosłup pod okiem specjalisty

Cierpisz na nawracające bóle pleców lub dyskomfort podczas siedzenia czy uprawiania sportu? Zależy Ci na poprawie swojej sprawności fizycznej, mobilności stawów, a także wzmocnieniu mięśni? W naszym centrum fizjoterapeutycznym we Wrocławiu dopasujemy do Twoich potrzeb odpowiedni zestaw ćwiczeń. Do skorzystania z medycznego treningu terapeutycznego zachęcamy osoby z dolegliwościami bólowymi, z wadami postawy, po przebytych kontuzjach czy chcących pracować nad swoją kondycję. Zapraszamy!
Problem, który jest Ci znany:

Praca siedząca, która wymusza wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji powoduje charakterystyczne ułożenie naszego ciała:

  • głowa wysunięta do przodu
  • barki wysunięte do przodu
  • zamknięcie klatki piersiowej
  • zaokrąglone plecy

Nieświadomość tego typu wad postawy prowadzi do jej pogłębiania. Dlatego ważne jest, by w odpowiedni sposób temu przeciwdziałać. Dzięki precyzyjnie dobranym ćwiczeniom odzyskasz prawidłowe nawyki. Co więcej, nabyta wiedza, a także wzmocnienie poszczególnych partii mięśniowych znacznie zmniejszy ryzyko nawrotu złego ułożenia.
Zła postawa - bpinstytyt.pl
Promieniujący ból do pośladka lub nogi:

Osoby z tego typu przypadłością prawdopodobnie zmagają się z uszkodzeniem krążka międzykręgowego, czyli tzw. przepukliny. W ostatnim etapie kręgosłup potrzebuje stabilizacji danego odcinka.
MTT ukierunkowany na wzmocnienie i ustabilizowanie mięśni głębokich grzbietu powoduje odciążenie struktur powierzchownych i nienawracanie paraliżującego bólu.

Z uwagi na indywidualność i dopasowanie odpowiednich ćwiczeń, Medyczny Trening Terapeutyczny jest prowadzany pod dwoma postaciami:
  • Indywidualnie
  • W 3/4 osobowej grupie

Spersonalizowany trening pod okiem terapeuty zapewnia prawidłową technikę wykonywania każdego powtórzenia, która jest niezwykle ważne dla osiągnięcia pozytywnych rezultatów.
dyskopatia gabinet fizykoterapeutyczny wrocław
BP Instytut
ul. Armii Krajowej 14C/2 Wrocław
tel 570 661 615
bpinstytut@gmail.com
BP Instytut
Starowiślna 44/1
31-035 Kraków
Tel: 570 661 615
e-mail: bpinstytut@gmail.com
2023 GOLDENMAYER.PL WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Wróć do spisu treści